logo

O nas

Na Filipinach mieszkamy już prawie ROK! Co tu robimy? Dlaczego tu jesteśmy? O co tu właściwie chodzi? Na te pytania odpowiadamy w każdym naszym blogowym poście.  Zapraszamy serdecznie do lektury! Witaj na Filipinach!

NASA11

MARTA

Marta Patyra dwudziestoparoletnia kobieta nadzwyczaj ogarnięta na wszystkich płaszczyznach. Zamężna, studentka prawa i zarządzania, instruktor harcerski, po wymagającym radiowym stażu od paru lat  z powodzeniem prowadzi własną firmę. Potrafi zorganizować każdy event, wyprawę, podróż,  promocje lotnicze odkrywa szybciej niż się pojawiają, a po negocjacjach z Martą ludzie zaczynają ci płacić za przebywanie w jej obecności:)) Szybko podejmująca decyzje, łatwo nawiązująca kontakty, ambitna, impulsywna, zwariowana, w pełni oddana fotografii,  gotowa do drogi zaraz po założeniu japonek.

NASA12ANDRZEJ FELEK

Andreusz  Felasty Patyra jak przystało na prawdziwego skauta, mózg od strony zaplecza. W detalach dba o stronę techniczną każdej wyprawy. Żonaty gość z wielkim podróżniczym doświadczeniem.  Człowiek twardo stąpający po ziemi, posiadający swoje zasady i poglądy, które potrafi bronić. Piekielnie inteligentny, bystry, trzeźwo bez zbędnych emocji oceniający każdą sytuację. W wolnym czasie turla się po macie uprawiając BJJ, pochlania książki a także niszczy małe filipińskie procesorki w karcianą grę Magic.

NASA13SKORUP

Wśród tubylców zostało mu nadane plemienne imię Opao Amaw. Przez dziewięć miesięcy medytował w dżungli (pijąc wodę z bambusa, mleko z kokosa, próbując pytona, nadrzewnych kotów, oraz naparu z liści drzew) po to, aby w końcu odnaleźć odpowiednie drewno na swój łuk, który wyrzeźbił pod okiem mistrza Carlito Pizzaras. Od tego momentu nosi go zawsze przy sobie, a dzień bez strzału jest dniem straconym. W Europie znany jako człowiek z deską z tle. Za młodu ostro trenował swoją prawą rękę, niczym Forest Gump, z nadzieję na po bicie w tenisa stołowego komunistycznych Chin.  To właśnie te pragnienia zawiodły go w późniejszych latach do Azji.  Wraz z wiekiem jego deska się wydłużała: jest cenionym instruktorem kit surfingu i snowboardu. Każdy go zna, jako tytana pracy: jest najbardziej sumienny, dokładny, pracowity, punktualny, ze wszystkich osób jakie znamy. Gdyby urodził się w epoce pozytywistycznej, to o nim czytalibyśmy na języku polskim. Znany też jest ze swojego optymistycznego podejścia do życia – jest duszą towarzystwa i człowiekiem na totalnym luzie, dlatego wyłysiał przed trzydziestką.

NASA14