logo

Kagwason – król pająków w bucie

spider4

Śmiechy, chichy, a przedświąteczne ogarnięcie pokoi w dżungli to nie przelewki! Ja to ja, ale mamy w Fundacji również wolontariuszki, więc brudno być nie mogło. Oczywiście rozumiem w pełni, że jak się nie sprząta dłuższy czas to mogą pojawić się pajęczyny po kątach, ALEEEEEE TO JUŻ PRZESADA. KAGWASON, tak go nazywają lokalni ponieważ przyjmuje bojową postawę podnosząc dwie przednie kończyny zaraz przed atakiem. Jak udało mi sie ustalić jest to Orphnaecus sp. z podrodziny Selenocosmiinae, bardzo jadowity!!!! Kiedy zapytałem Carlito, naszego największego łowce, co się może stać po ukąszeniu – odpowiedział, że jest to bardzo bolesne w połączeniu z dużą opuchlizną, a reakcja organizmu jest różna, więc zdarzyć się może wszystko. Niektórzy muszą jechać do szpitala w trybie natychmiastowym, a inni po paru godzinach czują się lepiej.

Po zrobieniu paru zdjęć wziąłem miotłę, przytkałem otwór w bucie i wyniosłem pająka do dżungli. Nie chciał wyjść przez pierwsze dziesięć minut więc pomogłem mu patykiem. Wtedy postawił gardę. Czułem, że myśli: Chłopie jeszcze raz dotkniesz mnie tym kijem, nie ręczę za siebie… Muszę się pochwalić, że perfekcyjnie odczytałem jego zamiary i natychmiastowo oddaliłem się z aparatem pozostawiając go w spokoju. Oto parę zdjęć obuwniczego króla pająków, które udało mi się zrobić:

spider 4' spider2 spider3 spider53 odpowiedzi na „“Kagwason – król pająków w bucie””

  1. Jaki słodki, owłosiony zwierzaczek;)

    Pozdrawiamy,
    Republika Podróży.

  2. Łukasz pisze:

    Hah, przez tego pająka moja dziewczyna nie chciała zajrzeć do Was na bloga :) Musiałem jej podsyłać co ciekawsze wpisy :)

Dodaj komentarz

Current ye@r *