logo

Odważmy się podróżować!

Drodzy Turyści, Podróżnicy, Backpackerzy! (czytaj do końca!)
JAKA JEST SYTUACJA W KRAJU?
Każdy z nas jest zszokowany tym, co wydarzyło się na Filipinach w ostatnich dniach. Kolejne wiadomości dopływające z miejsc najbardziej poszkodowanych mrożą krew w żyłach. Bezdomni ludzie bez jedzenia, wody, prądu błąkają się po ulicach szukając swoich rodzin, część z nich stoi bezczynnie na gruzach swoich domów, tysiące innych stara się wylecieć z miasta jak najszybciej. Najbardziej zdesperowani rabują konwoje z pomocą i magazyny z jedzeniem, zabijając ochronę i pracowników. Jest bardzo niebezpiecznie. Ludzie są naprawdę zdesperowani, a jak piszą przebywający na miejscu dziennikarze, „Tacloban wygląda jak miasto duchów, a poszkodowani ludzie jak zombi przemieszczają się z ulicy na ulicę pomiędzy leżącymi na drogach trupami.” Można sobie tylko wyobrażać wioski i malutkie wysepki odcięte od świata, gdzie pomoc jeszcze nie dotarła. Rząd wprowadza stan wojenny. Pomoc nadchodzi, ale zbyt wolno i za mało w porównaniu z tym jakie są potrzeby.
ROZTERKI PODRÓŻNICZE 

Czy tak jest wszędzie???

Ta, opisania sytuacja jest tylko w niektórych miejscach na Filipinach. Załączam dość klarowną mapkę, gdzie najmocniej przeszedł Tajfun i gdzie nie należy w najbliższych tygodniach jechać. Są to wyspy Leyte, Samar, północne Cebu, Malapasqua, północne Iloilo, południowe Mindoro, Coron. Cała reszta kraju jest bezpieczna i NAPRAWDĘ warta odwiedzenia.

APEL – odważcie się podróżować

Filipiny są jednym z najpiękniejszych krajów, jaki kiedykolwiek widzieliśmy. Dzikie, bogate naturalnie, jeszcze nie przepełnione przez turystów, z piękną pogodą, rajskimi plażami, niesamowicie gościnnymi i kochanymi ludźmi ciekawymi wszystkiego.

Dlatego jeśli chcesz pomóc obciążonym po tajfunie Filipinom, nie odwołuj tutaj pobytu, nie wahaj się przyjeżdżać i odkrywać, szukaj najlepszych miejsc, bądź bezpieczny, ale nie daj zbankrutować tej części kraju, która utrzymuje się właśnie dzięki turystyce.

Podczas naszego 8 miesięcznego pobytu, ani przez jeden dzień (włączając nawet dzień trzęsienia ziemi na Boholu 7,2) nie żałowaliśmy, że tu jesteśmy. Nasze serce jest z tym krajem.

Dlatego apelujemy – odważcie się podróżować!

Odpowiemy na miarę naszej wiedzy i sił, na każde pytanie z waszej strony.

Pozdrawiamy serdecznie!
Ekipa Na Filipinach – blog podróżniczy
www.nafilipinach.com2 odpowiedzi na „“Odważmy się podróżować!””

  1. Bardzo fajny blog podróżniczy. Zachęcam do lektury naszego: Republika Podróży: http://republikapodrozy.pl/

Dodaj komentarz

Current ye@r *